Czy kolagen w płynie działa?

Analiza wyników badań naukowych potwierdza, że sięgając po kolagen w jego płynnej postaci możemy liczyć na to, że będzie szybko wchłonięty przez nasz przewód pokarmowy, a tym samym również szybko przyswojony przez organizm. O znaczącym jego wzroście w tkankach można mówić już w czasie wynoszącym od 6 do 12 godzin od chwili jego spożycia. W tkankach jego maksymalny poziom powinien dać o sobie znać po 6 godzinach, po 12 zaś osiągnięty zostanie on również w skórze.

Warto pamiętać i o tym, że po 48 godzinach będziemy mieli do czynienia z maksymalnym poziomem kolagenu w chrząstkach stawowych. Będzie się on utrzymywał przez dwie doby, można przy tym kontynuować kurację licząc na to, że uzupełnione zostaną niedobory spowodowane zarówno przez nasz wiek, jak i choroby, które były naszym udziałem. Zarówno regularna, jak i czasowa kuracja pociąga za sobą szereg korzyści. Na pierwszy plan wysuwa się to, że pozwala na usunięcie zewnętrznych i wewnętrznych oznak starzenia się organizmu. Nie można jednak nie docenić i tego, że kolagen jest cennym wsparciem podczas leczenia wielu schorzeń, w tym tak poważnych, jak choćby bóle stawowe oraz bóle kręgosłupa.

Kolagen – eliksir młodości 

Analizując możliwości, jakie otwiera przed nami rynek, możemy dostrzec, że nie brakuje na nim suplementów z kolagenem. Niestety, w większości przypadków jego ilości są jedynie śladowe. Już choćby dlatego warto zwrócić się ku czystemu kolagenowi mającemu postać proszku zwłaszcza, że jest on polecany nie tylko przez kosmetologów, ale i dermatologów.

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie >> 

 

Story Page