Dzierżawa drukarek - co warto wiedzieć?

Obecnie bardzo popularnym i opłacalnym sposobem rozwiązywania problemów z drukowaniem jest dzierżawa drukarek i innego sprzętu biurowego. Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych to doskonałe rozwiązanie dla małych firm, przedsiębiorców prowadzących działalność sezonową oraz osób prywatnych, które nie mają możliwości zakupu drogiego sprzętu biurowego.

Dla kogo dzierżawa

Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych to doskonała opcja dla firm, które potrzebują okresowo drukować ulotki, broszury reklamowe, czy plakaty w różnych formatach. Większość firm zajmujących się dzierżawą sprzętu oferuje szeroką gamę sprzętu biurowego: kserokopiarki, drukarki laserowe, urządzenia wielofunkcyjne wiodących i zaufanych producentów w przystępnej cenie wynajmu. Oznacza to dzierżawę niezawodnych urządzeń w idealnym stanie technicznym. Dzierżawa urządzeń wielofunkcyjnych to rozsądny wybór niewymagający inwestycji w zakup nowego sprzętu biurowego, pozwalający na wykorzystanie wszystkich zalet nowoczesnych urządzeń. W ramach zawartej umowy istnieje często możliwość przeprowadzenia szkolenia z podstaw obsługi urządzenia wielofunkcyjnego oraz rutynowej konserwacji. Dla tych, którzy pracują w małej firmie lub w domu, awaria jednego urządzenia wielofunkcyjnego może zakłócić zwykły rytm działalności. W takim przypadku dzierżawa drukarki to racjonalny sposób na terminowe rozwiązywanie problemów produkcyjnych.

Korzyści

Oczywistą zaletą dzierżawy sprzętu biurowego jest koszt. Dzierżawa oznacza brak znacznych wydatków, które musielibyśmy ponieść przy zakupie drogiego sprzętu. To także wybór i użycie urządzenia wielofunkcyjnego, które dokładnie odpowiada potrzebom najemcy. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na prace urządzeń drukujących czy kserujący - możliwość dzierżawy bardziej wydajnych drukarek. To także jasno ustalony koszt dzierżawy urządzenia wielofunkcyjnego, który pozwala dokładnie przewidzieć tę pozycję kosztów biurowych przy sporządzaniu kosztorysów i planów finansowych. Ostatecznie zaletą jest brak konieczności utrzymywania własnego działu serwisowego zgodnie z warunkami umowy możliwa jest regularna konserwacja, która jest niezbędna do sprawnego funkcjonowania sprzętu.

drukarki stojące na biurku

Niższe koszty początkowe

Dzierżawa sprzętu, takiego jak drukarka, może pomóc w nabyciu wysokiej jakości narzędzia, którego potrzebujesz, bez wydawania dużych pieniędzy z góry. Dzierżawa sprzętu może dać firmom „oddech”, pozwalając na uwolnienie gotówki, którą w innym przypadku wydałyby na zakup sprzętu. To także rozwiązanie, gdy na przykład bank odmówi ci pożyczki na zakup niezbędnego wyposażenia biura. Co więcej, w przypadku gdy przestajesz korzystać z urządzeń drukujących, to przy ich zakupie nie masz co z nimi zrobić. Urządzenia można sprzedać, ale co jeśli za rok czy dwa znowu będą nam przydatne. Dzierżawa pozwala na większą elastyczność.

Jeśli rozważasz uzyskanie pożyczki na zakup drukarki, może się okazać, że umowy dzierżawy są bardziej elastyczne niż umowy pożyczki w banku. Elastyczność wiąże się z możliwością modernizacji drukarki, gdy na rynku pojawią się jej nowsze modele. Co więcej, w przypadku pożyczki bankowej nie masz możliwości rezygnacji z zakupionego sprzętu. Bez względu na to, czy jest on ci potrzebny w danej chwili, czy też – jesteś zmuszony do regularnego spłacania rat. Jednocześnie urządzenia, z których nie korzystasz, stoją bezczynnie i co oczywiste w przypadku każdego sprzętu tej kategorii, tracą na swojej wartości. W efekcie spłacasz przez wiele lat koszty urządzenia, które nie jest ci potrzebne. W przypadku dzierżawy problem z niechcianym sprzętem można rozwiązać dużo łatwiej i szybciej.

Story Page