Wskazówki dotyczące zapobiegania katastrofom związanym z drukowaniem

Istnieje szereg czynników, które mogą prowadzić do katastrof drukarskich. Właściwe planowanie pomoże Ci osiągnąć oczekiwaną jakość druku i zminimalizować stres. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec ich wystąpieniu i skupić się na tym, co ważne.

4 Wskazówki dotyczące zapobiegania katastrofom związanym z drukowaniem

  1. Określ papier, którego będziesz używał do swojej pracy i zamów go wcześniej. Chociaż większość fabryk prowadzi inwentaryzację standardowej oferty produktów, nie gwarantuje to, że potrzebny produkt będzie łatwo dostępny. Jeśli Twoje rozwiązanie projektowe wymaga niestandardowego rozmiaru lub niestandardowej orientacji ziaren, musisz pozwolić na dodatkowy czas na wyprodukowanie papieru. Planując to, mają Państwo gwarancję, że wybrany przez Państwa magazyn będzie tym, który zostanie wykorzystany w Państwa pracy.
  2. Przejrzyj swoje zdjęcia i układ za pomocą drukarki. Kiedy myślę o "strasznych" sprawach, zawsze przychodzą mi na myśl duchy. Zwróć uwagę na elementy projektu, które nadają się do tworzenia duchów, takie jak ciężkie obramowania lub ciężkie solidne siatki. Tego typu elementy mogą powodować mechaniczne "widma". Wcześnie podziel się swoim projektem z dostawcą rozwiązań do druku. Może on być w stanie umieścić stronę na arkuszu lub formularzach grupowych w sposób, który minimalizuje ryzyko wystąpienia efektu "ghostingu".
  3. Nie obawiaj się wydrukować ciężkiego pokrycia na niepowlekanym papierze. Upewnij się, że prowadzisz otwarte okno dialogowe z drukarką, aby upewnić się, że wynik jest tym, czego szukasz. Tak długo, jak długo obrazy są wysokiej rozdzielczości i wizualnie ostre, drukarka może stosować odpowiednie krzywe przyrostu punktów, aby zachować je w ten sposób. Jeśli obrazy wyglądają na "błotniste", być może trzeba będzie wrócić do wstępnego prasowania i zmniejszyć całkowite pokrycie farbą. Ponownie, porozmawiaj z dostawcą rozwiązań do druku.
  4. Dokładnie przejrzyj swoje wydruki próbne. Dokonywanie korekt w procesie przygotowania do druku, przed przystąpieniem do drukowania, pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wykonanie zadania drukowania, gdy jest ono potrzebne i spełnienie Twoich oczekiwań wymaga dokładnego planowania z wyprzedzeniem, aby zapobiec katastrofom w druku. Wcześnie zaangażuj swojego dostawcę rozwiązań poligraficznych i ustal ramy czasowe. Zmniejszy to szanse na zmianę kursu w połowie realizacji projektu i zapobiegnie sytuacji, w której będziesz musiał zadowolić się wynikami, które są mniejsze niż się spodziewałeś.

Story Page