Kwiaty z Holandii czyli transport kwiatów: drogą powietrzną, morską, lądową

Dostawca kwiatów

Droga jaką przemierzają kwiaty z miejsca uprawy do lady sklepowej będzie bardzo długa. Nawet bardzo długa. Sprzedawcy kwiatów razem z firmami transportowymi dążą do jak najlepszego rezultatu. Kilka tysięcy czy kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Tyle muszą pokonać kwiaty, które mogą dotrzeć do sklepu, gdzie odbierze je zwykły klient.

Transport kwiatów

Transport kwiatów i roślin dzielić można na trzy podstawowe grupy. Z reguły klienci zamawiają żywe cięte kwiaty, produkcję kwiatową oraz kwiaty w doniczkach i cebulki i nasion. Wszystkie te delikatne produkty przewożone są w zasadzie na ogólnych warunkach. Każdy jednak ma swoje specyficzne, indywidualne wymagania co do przewozu. Na przykład będzie to dotyczyć transportu cebulek i nasion, które będą przewożone najlepiej w temperaturze między 4 a minus 10 stopni ciepła. Transport poszczególnych gatunków roślin jest związany też z innymi subtelnościami, o których powinni wiedzieć hodowcy i przewoźnicy. Żywe cięte kwiaty najczęściej są transportowane w temperaturze do 8 stopni.

Sadzonki kwiatów

Ponieważ kwiaty to taki produkt, który dość szybko się psuje należy skrupulatnie planować ich przewóz. Opóźnienia na granicy mogą być problemem dla wielu firm, dlatego dąży się cały czas do tego, by budować warunki, w których nie będzie problemu z tym dostarczeniem kwiatów, ponieważ będzie to oznaczać stratę klientów. Najniższa temperatura transportu do dwóch stopni będzie ważna dla roślin, które są wysadzane z ziemi. Sadzonki i kwiaty doniczkowe wymagają nie tylko temperatury, ale również dobrego poziomu wilgoci i wentylacji.

Import kwiatów

Z tych właśnie powodów transportem produkcji kwiatowej nie zajmuje się wielu przewoźników. Potrzebne będzie tutaj nie tylko doświadczenie, ale także specjalnie przygotowane pojazdy. Samochody z izotermiczną osłoną wewnątrz komory ładunkowej powinien trzymać cały czas tą samą temperaturę, ale także odpowiedni poziom wilgoci i cyrkulacji powietrza. Powietrze powinno się rozchodzić między wszystkimi rzędami kwiatów.

Nie ma znaczenia jaka jest pora roku czy chodzi o upalne lato czy chłodna ziemia. Te warunki transportu są istotną kwestią, na którą zawsze trzeba zawracać uwagę, ponieważ od tego zależeć będą kwiaty i ich jakość, jaka będzie do nas docierać.

Story Page