Największa giełda kwiatów z Holandii

W skali świata Walentynki są takim dniem, gdy rekordowo sprzedają się kwiaty. Wtedy oczywiście Holenderscy kupcy zacierają ręce i liczą zyski.

Producent kwiatów

W praktyce różne w tym okresie pochodzą z Afryki ale sprzedawane są najczęściej na terenie Holandii. Tulipan pojawia się wtedy dopiero na drugim miejscu. Jeszcze nie tak dawno Holandia była oczywiście największym eksporterem kwiatów ciętych na całym świecie. Każdego roku na największej giełdzie w Aalsmeer sprzedawano ponad 12 mld kwiatów. Szybki rozwój internetu sprawił jednak, że rynek dość mocno się zmieniał. Pojawiły się internetowe giełdy kwiatów i okazuje się, że tam również zakupy są dość częste.

Hodowcy kwiatów

Kwiaty

Holandia to kraj, który tradycyjne kojarzy się z kwiatami cebulkowymi takimi jak tulipany, narcyzy, hiacynty. Wielu holenderskich hodowców kwiatów przeniosła swoją szklarnianą produkcję z praktycznych powodów do krajów południowych tam, gdzie będzie więcej słońca a robocizna będzie również tańsza. Efekt będzie taki, zę około 95% wszystkich róż w Europie pochodzić będzie obecnie z Kenii, Etiopii, Zimbabwe czy Ugandy.

Samoloty z Afryki każdego dnia dostarczają na lotnisko w Amsterdamie kwiaty, róże, które potem mogą trafić na rynek giełdy w Aalsmeer skąd większość trafiała do kwiaciarni i supermarketów całego świata, także do naszego kraju.

Giełda kwiatów

Holandia jest tradycyjnie krajem kwiatów cebulkowych takich jak tulipany, narcyzy czy hiacynty. Wielu holenderskich hodowców kwiatów przenosi swoją szklarnianą produkcją do krajów południowych i okazuje się, że to dla nich szansa na zyski. Efektem jest to, że coraz więcej tych kwiatów, które u nas się pojawiają pochodzi właśnie z dalekich krajów. Wydaje się jednak, że to takie działanie, które obecnie daje szansę na dobre kwiaty w dobrej cenie.

Okazuje się, że taka tendencja będzie coraz bardziej zauważalna i nie powinna nikogo dziwić. W ten sposób rzeczywiście można liczyć na to, że rynek będzie się właśnie rozwijał. Firmy chcą oczywiście jak najwięcej zarobić, dlatego nie ma się co dziwić, że starają się szukać szans na tańsze dostawy, co oczywiście ma duże znaczenie.

Story Page