Wykonywanie makijażu kosmetykami mineralnymi

Kosmetyki mineralne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie u kobiet, które mają cerę wrażliwą oraz skłonną do alergii. Są one naturalne, delikatne i nie będą powodować uczuleń. Jednak należy pamiętać, że kosmetyki mineralne są nakładane inaczej nieco niż tradycyjne. Podpowiadamy więc jak będzie można wykonać makijaż z takimi kosmetykami. Mineralne kosmetyki cieszą się dużym zainteresowaniem właśnie ze względu na to, że nie będą powodować podrażnień. Warto dowiedzieć się jak te kosmetyki się nakłada.

Jak więc wykonać makijaż z kosmetykami mineralnymi?

Kosmetyki mineralne charakteryzują się tym, że mają sypką konsystencję i będą się one dość łatwo osypywać a to sprawi, że aplikacja wymaga od nas pewnej sprawności i umiejętności. Jedna z podstawowych zasad polega na tym, że nie wkłada się pędzla do pojemnika z kosmetykiem. Proszek należy sobie wsypać w niewielkiej ilości do miseczki i następnie będzie się go nabierać pędzelkiem. Trzeba pamiętać, by przed nałożeniem zawsze strzepnąć nadmiar kosmetyku, ponieważ będą nam zostawać na twarzy smugi z proszku, który zacznie się osypywać. Dlatego taką czynność nakładania lepiej powtarzać kilka razy niż od razu nałożyć zbyt dużo.

Kolejna sprawa, która będzie nas przekonywała do stopniowego nakładania mineralnych kosmetyków to między innymi to, że nadmiar proszku będzie powodował efekt maski. Zaleca się więc wyspać niewielką ilość, pamiętajmy bowiem, że te produkty mają bardzo dobrą wydajność. Najlepiej będzie nakładać kilka warstw tego kosmetyku stopniowo, wtedy będzie można spokojnie przerwać w momencie, gdy ten odcień dla nas będzie już zadowalający.

Jak nakładany jest puder mineralny?

Puder mineralny ma inną konsystencję niż jego odpowiednik tradycyjny. Ma on między innymi dużo lżejszą formułę i nie będzie powodował zatykania porów. To, że jest sypki sprawia, żę nakładanie go wymagać będzie od nas pewnych umiejętności i wprawy. Nim zabierzemy się do pracy i aplikacji pudru trzeba będzie mieć dobry pędzel. Poleca się tutaj dwa rodzaje. Mamy dostępny pędzel flat top oraz pędzel kabuki. Użycie uzależnione jest od efektu nad jakim chcemy pracowąć.

Zbite i gęste włosie będzie się pojawiał w pędzlu flat top, który jest ścinany na płasko. Daje on lepsze krycie niż te propozycje, które są mniej zwarte. Natomiast kabuki to taka propozycja, która ma zaokrąglone włosie i jest ono delikatniejsze, bardziej puszyste. Jeśli ktoś ma problem ze skórą bardzo wrażliwą to tak naprawdę powinien się zdecydować właśnie na dobre rozwiązanie w postaci delikatnego pędzla kabuki. Będzie on gwarantował nam strukturę, która nadaje się do każdej cery, jest delikatny i nie będzie powodował podrażnień.

Zanim będziemy produkt nakładać należy zadbać o nawilżenie twarzy kremem. Po tym jak się on wchłonie będzie można zacząć nakładać produkt. Puder mineralny nie jest sypany na twarz, ale powinno się go wcierać. W taki sposób przyklei się on do skóry i kremu, który na skórze będzie się znajdował. Warto wykonywać ruchy okrężne zaczynając od policzków.

Aplikacja kosmetyków mineralnych na mokro

Cera, która ma niedoskonałości będzie potrzebowała specjalnych kosmetyków, które maja kryjący charakter. Jeśli ktoś będzie chciał osiągnąć ten efekt krycia przy użyciu kosmetyków mineralnych powinien wybrać aplikację na mokro. Aplikacja wymaga spryskania pędzla wodą, hydrolatem albo też wodą termalną. W trakcie aplikacji na mokro można się także zdecydować na aplikowanie środków wacikiem w formie stemplowania. Jest to jednak dość zajmujące i będzie trudne do wykonania.

Zapraszamy na: kosmetykiwroclaw.pl

Story Page