Kwiatowe zaopatrzenie - z ziemi holenderskiej do Polski część I

Zaopatrzenie kwiaciarni

Kwiaty z dostawą bezpośrednio do kwiaciarni. Praca w kwiaciarni jest naprawdę intensywna i czasochłonna, a zyski z niej płynące często niepewne. Jednym ze sposobów na ulżenie właścicielowi takiego biznesu, który w ostatnim czasie zdobywa wielką popularność, jest usługa dostarczania kwiatów pod drzwi samej kwiaciarni po złożeniu zamówienia internetowego. Dodajmy, że jest to zamówienie składane bezpośrednio na największych giełdach kwiatowych świata działających w Holandii.

Import kwiatów

Kiedyś była to usługa dostępna tylko w wielkich miastach, ale te czasy już dawno minęły. Kwiaty do siebie zamawiały tylko wielkie hurtownie, a mniejsze podmioty musiały zaopatrywać się u nich. Małe miejscowości mają obecnie dokładnie taki sam dostęp do kwiatów sprowadzanych zza granicy bezpośrednio do swojej siedziby jak największe metropolie. Umożliwia to program KOA, za sprawą którego dokonuje się zakupu kwiatów bezpośrednio na holenderskiej giełdzie składając zamówienie u maklera. Od 5:00 rano można zacząć przeglądać oferty z danego dnia. Robi się to we własnym domu, siedząc wygodnie przed komputerem, a jeśli ma się urządzenie przenośne, można w ogóle nie wychodzić z łóżka.

Import kwiatów z Holandii

Godzinę później rozpoczyna się ustalanie cen i wybrane przez kwiaciarza pozycje są podświetlane na zegarach aukcyjnych. W tym momencie do zamknięcia transakcji wystarczy tylko naciśnięcie guzika z potwierdzeniem. Jest to mechanizm niewiele się różniący od zakupów w zwykłym sklepie internetowym. System pozawala na zakup kwiatów ciętych i doniczkowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestniczyć w wielu aukcjach równocześnie, a specjalne narzędzia pozwalają uzyskiwać informacje o hodowcach i poszczególnych produktach. Są to informacje szczegółowe, dzięki którym można zdecydować się chociażby na zakup mniej popularnych w naszym kraju roślin oraz upewnić się, że źródło kwiatów jest godne zaufania.

Hurtownia internetowa

Jak w każdym biznesie, kwiaciarnia chce kupować po możliwie najniższych cenach. Zakup bezpośrednio na holenderskiej giełdzie umożliwia uzyskanie naprawdę dobrych stawek, a czasami trafiają się partie towaru w cenach promocyjnych i wtedy można liczyć na wyjątkowo dobre wyniki ze sprzedaży.

Story Page