Nowo otwarta kwiaciarnia i co dalej - zaopatrzenie

Kwiaciarnia

Poszukując pomysł na własnych, dochodowy biznes zastanówmy się, czy nie warto otworzyć kwiaciarni. Mimo dużej konkurencji na rynku tym nadal jest miejsce na nowe kwiaciarnie, zapotrzebowanie na usługi wciąż jest bardzo duże. Są oczywiście takie okresy, kiedy klientów jest bardzo wielu, jak też i takie, kiedy w kwiaciarniach jest praktycznie pusto. Polem działania kwiaciarni są nie tylko duże miasta, ale także małe miejscowości. Konkurentów z pewnością nam nie zabraknie. Ale jeżeli nasza kwiaciarnia będzie wyróżniała się spośród innych usługami na wysokim poziomie, mamy duże szanse na odniesienie sukcesu.

Kwiaciarnia internetowa i stacjonarna

O tym, czy biznes rozwija się, czy błyskawicznie upada w dużej mierze decyduje lokalizacja. Jeżeli chodzi o kwiaciarnie to wybranie dobrej lokalizacji jest kluczowe dla odniesienia sukcesu. Planując otwarcie kwiaciarni w dużym mieście warto poszukać wolnych lokali w okolicach: lotniska; dworca autobusowego lub kolejowego; kina/teatru; dużego osiedla mieszkaniowego; centrum handlowego. W dużych i małych miastach dobrym miejscem na otwarcie kwiaciarni są także okolice cmentarza i szpitala. Planując otwarcie kwiaciarni weźmy pod uwagę nie tylko sprzedaż stacjonarną, ale również internetową. Ta ostania zdobywa coraz większą popularność.

Dodatkowe Artykułe w kwiaciarni

Zaopatrzenie kwiaciarni

Nowo otwarta kwiaciarnia wcale nie musi mieć bardzo bogatego asortymentu. Na początek musimy zyskać klientów. W ciągu powiedzmy pierwszego miesiąca w kwiaciarni mogą się więc znaleźć jedynie kwiaty, które sprzedają się najlepiej. Na pewno powinniśmy kupić: lilie; róże – postawmy na dwie długości. Jedne o długości czterdziestu centymetrów, drugie sześćdziesiąt; margerytki.

Czy w kwiaciarni można sprzedawać tylko kwiaty?

Na pewno nie, ale wiele zależy od tego, jak dużym lokalem dysponujemy. Jeżeli jest on obszerny, to w ofercie mogą znaleźć się nie tylko kwiaty cięte, ale także doniczkowe. Możemy zaoferować także artykuły upominkowe, akcesoria do pielęgnacji kwiatów, ziemię kwiatową oraz osłonki na doniczki. Kwiaciarnia, którą otworzymy blisko cmentarza powinna mieć w ofercie także znicze oraz preparaty do pielęgnacji nagrobków. Założenie kwiaciarni wiąże się z koniecznością zarejestrowania działalności.

Story Page